Dieta i odchudzanie - witaminy

Tytuł:  estryfikowana witamina c
Autor:  esia
19.5.2010, 12:54
Cześć, mam pytanie do kumatych :) Pewnie jak inni byłem zafascynowany estryfikowaną formą witamin, np. wit C, gdzie ta estryfikacja, mówiąc ogólnie miała dawać lepsze możliwości wykorzystania wit. C. Nie będę ukrywał, że najpopularniejszym produktem jest Ester-C Olimpu i właśnie do niego pije, bo teraz Olimp wypuścił Rutinovit C który to zawiera nową, lepszą postać wit. C, tzw. PureWay-C. Ale mniejsza z tym. Chodzi mi o badania i rysunki które umieścił na swojej stronie http://www.olimp-supplements.com/pl/index2.php?page=l_pr3&id_pr=231&ids=&str=2&sh=1 Tam jest porównanie kilku form wit.C: calcium ascorbate, ester-c, ascorbic acid i pureway-c. No i znajdziemy też wykres: "Rys.1. Procent zmiany poziomu witaminy C w surowicy w różnych czasach po doustnej suplementacji" gdzie faktycznie PureWay-C ma najwyższy wynik, ale mi chodzi o wynik ester-c i zwykłego kwasu askorbowego, gdzie te wyniki są bardzo zbliżone. I teraz moje pytanie: albo ja źle odczytałem ten wykres albo ester-c wcale takim cudem na jaki był robiony nie jest i znów daliśmy się nabrać reklamie, a lepszy będzie kw. askorbowy z Rutinacei ? ;) Dzięki :)

Tytuł:  estryfikowana witamina c
Autor:  marcysia
19.5.2010, 12:55
Sam łykam Witaminę C wyłącznie z Olimpu, i to odkąd tylko wyszła w formie Estru. Wykresy również mnie ździwiły, bo jak ona wchodziła to niby była tyyyyyyyyyyyyle razy lepsza. Teraz mamy Pure Way i znów niby taka skuteczna, a niedługo pewnie wyjdzie nowość i będzie jak popzrednio. Wiesz ja Ci powiem tak. Ja łykam tą witaminę z jednego powodu. Dawki. Jak coś mnie bierzę, to łykam 3 gramy. Jak bym miał to przyjąć z jakiego aptecznego produktu to musiałbym całe opakowanie zjeść i to byłoby połowa dawki. Obecnie mamy Pure Way Forte gdzie jest 1000 mg wit. C i to jest dla mnie produkt nr 1.

Odpowiedz:

Tytuł:
Autor:
Tekst:
Wpisz poprawną odpowiedz
aby wysłać wiadomość
Co jest większe, słoń czy księżyc

Lista tematów: